Drewkon - producent domów drewnianych
o firmie oferta galeria kontakt

>> standardy wykonania <<
>> pozwolenie na budowę -  zgłoszenie <<

 

stan surowy stan deweloperski stan pod klucz
FUNDAMENT FUNDAMENT FUNDAMENT
ŚCIANY ZEWNĘTRZNE, STROPY, DACH ŚCIANY ZEWNĘTRZNE, STROPY, DACH ŚCIANY ZEWNĘTRZNE, STROPY, DACH
POKRYCIE DACHU, RYNNY POKRYCIE DACHU, RYNNY POKRYCIE DACHU, RYNNY
KOMIN KOMIN KOMIN
STOLARKA OKIENNA STOLARKA OKIENNA STOLARKA OKIENNA
DRZWI ZEWNĘTRZNE DRZWI ZEWNĘTRZNE DRZWI ZEWNĘTRZNE
ELEWACJA ELEWACJA ELEWACJA
OCIEPLENIE BUDYNKU OCIEPLENIE BUDYNKU
WYLEWKI WYLEWKI
INSTALACJA ELEKTRYCZNA INSTALACJA ELEKTRYCZNA
INSTALACJA WODNO-KANALIZACYJNA INSTALACJA WODNO-KANALIZACYJNA
DESKA BOAZERYJNA DESKA BOAZERYJNA
SCHODY WEWNĘTRZNE SCHODY WEWNĘTRZNE
DRZWI WEWNĘTRZNE
PŁYTKI CERAMICZNE
PANELE PODŁOGOWE
TRANSPORT TRANSPORT TRANSPORT
1. FUNDAMENT

Na płaskim terenie ława fundamentowa zbrojona, wylewana z betonu B-15, ściany fundamentowe ze stopą z betonu B-15. Zasypanie fundamentu ziemią z wykopu. Hydroizolacja pozioma oddzielająca podwaliny-od fundamentu. Wylewka betonowa. Wysokość ściany ponad poziom gruntu ok. 25-30 cm. Izolacja pionowa fundamentu i drenaż jest kalkulowany oddzielnie.

2. PIWNICA

Istnieje możliwość wykonania piwnicy. Standardowo domy z drewna budowane są bez podpiwniczenia.

3. KONSTRUKCJA ŚCIAN, STROPÓW I DACHU

Zewnętrzne ściany domu wykonujemy w technologii szkieletowej z drewna suszonego komorowo. Konstrukcja stropów i dachu jest wykonana w technologii krokwiowo-jętkowej z drewna suszonego.

4. POKRYCIE DACHU, ORYNNOWANIE

Standardowym pokryciem dachu jest blacha dachówkowa. Istnieje możliwość zastosowania dachówki ceramicznej, cementowej lub gontów bitumicznych. W celu odprowadzenia wody z połaci dachowej stosujemy systemy rynnowe PCV.

5. PRZEWÓD KOMINOWY

Standardowo wykonuje się jeden spalinowy przewód kominowy: system Schiedel, ponad połacią dachu wykończony tynkiem akrylowym. Kominy wentylacyjne: przewody elastyczne wyprowadzone ponad połać dachu za pomocą kominków wentylacyjnych lub kominu systemowego typu Schiedel. Możliwe więc jest zastosowanie dodatkowego zródła ogrzewania w domku drewnianym np. kominka. W systemie DOM EKONOMICZNY brak komina spalinowego .

6. STOLARKA OKIENNA

Okna PCV o współczynniku przenikalności cieplnej K=1,1 Wm2 K. Standardowa wycena nie zawiera okien połaciowych. Za dopłatą możliwe jest zamontowanie okien drewnianych, PCV z okleiną drewnopodobną jedno lub dwustronną, lub okien antywłamaniowych.

7. DRZWI ZEWNĘTRZNE

Wzór oraz kolor wybiera Klient w dowolnie wybranym sklepie do ceny zagwarantowanej w umowie.

8. ELEWACJA

W standardzie dom z drewna wykończony jest deską elewacyjną malowaną drewnochronem lub za dopłatą: styropian pokryty tynkiem mineralnym.

9. WYLEWKI

Wylewka betonowa wraz z warstwą izolacyjną (dwie warstwy styropianu o grub. 5 cm ułożone na "zakładkę") uzbrojenie stalową siatką zbrojeniową. Izolacja pozioma - folia budowlana.

10. INSTALACJA ELEKTRYCZNA

Stan DEWELOPERSKI zawiera: rozprowadzone przewody oraz skrzynkę wewnętrzną z bezpiecznikami w budynku zgodnie z projektem. Stan POD KLUCZ zawiera dodatkowo: włączniki oraz gniazda. Ilość włączników oraz gniazd w każdym pomieszczeniu reguluje projekt architektoniczny. Wzór oraz kolor wybiera Inwestor w dowolnie wybranym sklepie do ceny zagwarantowanej w umowie. Cena nie zawiera montażu punktów świetlnych. Wykonawca nie zapewnia połączenia pomiędzy ZK Zakładu Energetycznego a skrzynką bezpiecznikową w instalacji wewnętrznej.

11. INSTALACJA WODNO-KANALIZACYJNA

Instalacja wodna - system tworzywowy - zgrzewany, kanalizacyjna z rur PCV. Liczba punktów oraz przekroje rur reguluje projekt architektoniczny.

12. WYKOŃCZENIE SCIAN WEWNĘTRZNYCH

Ściany wewnętrzne wykończone są deską obiciową tzw. boazerią

13. SCHODY WEWNĘTRZNE

Schody dwubiegowe - wykonane z drewna sosnowego lakierowane lakierem bezbarwnym , ażurowe z deskami balustradowymi.

14. DRZWI WEWNĘTRZNE

Wzór oraz kolor wybiera Klient w dowolnie wybranym sklepie do ceny zagwarantowanej w umowie.

15. PŁYTKI CERAMICZNE

W łazienkach płytki ceramiczne na podłodze i ścianach, w kuchni na podłodze. Wzór oraz kolor wybiera Klient wg ustaleń w załączniku do umowy, do ceny zagwarantowanej w umowie.

16. PANELE PODŁOGOWE

Podłogę stanowią panele podłogowe bezklejowe do ceny zagwarantowanej w umowie. Wzór wybiera Klient wg ustaleń w załączniku do umowy. Pod panelami pianka wygłuszająca grubości 2 mm. Za dopłatą: deski podłogowe sosnowe 24 mm.

17. MONTAŻ

Zapewniamy profesjonalny montaż na każdym etapie budowy, w dowolnym miejscu w kraju. Inwestor nie ponosi kosztów wyżywienia i noclegów ekip budowlanych. Dla każdej budowy przewidziany jest nadzór Kierownika Budowy oraz Inspektora Nadzoru.

18. TRANSPORT

Transport elementów i materiałów do budowy domu z drewna do 100 km od Centrali - bezpłatnie. Opłata logistyczna powyżej 100 km naliczana indywidualnie.

copyright by Drewkon 2008 © domy z drewna